US Electronics Inc.
Producto No:
USE-903439-1400 mAh
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
1.4 Ah, 3.7V, LIPO, 90x34x39 siz
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$12.3025
$12.3025
10
$11.97
$119.7
25
$11.6375
$290.9375
50
$11.3525
$567.625
100
$11.1625
$1116.25
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Standard Charge Current | 700mA |
| Termination Style | Wire Leads with Connector |
| Discharge Rate | 280mA |
| Battery Cell Size | 903439 |
| Voltage - Rated | 3.7 V |
| Size / Dimension | 1.61" L x 1.36" W x 0.37" H (41.0mm x 34.5mm x 9.5mm) |
| Product Status | Active |
| Weight | - |
| Series | - |
| Capacity | 1.35Ah |
| Standard Charge Time | 4Hrs |
| Battery Chemistry | Lithium-Ion Polymer |
| Mfr | US Electronics Inc. |
| Shelf Life | - |
| Package | Bulk |