Vishay Semiconductor Opto Division
Producto No:
VLWTG9900
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
LED GREEN CLEAR T/H
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Wavelength - Dominant | 523nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 90° |
| Color | Green |
| Current - Test | 50mA |
| Millicandela Rating | 0.7mcd |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 7.62mm L x 7.62mm W |
| Height (Max) | 6.40mm |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | - |
| Series | TELUX™ |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Package / Case | 4-DIP (0.200", 5.08mm) |
| Mfr | Vishay Semiconductor Opto Division |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.9V |
| Features | - |
| Wavelength - Peak | 518nm |
| Lens Color | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | VLWTG9900 |
| Lens Size | - |