Vishay Semiconductor Opto Division
Producto No:
VOD205T
Fabricante:
Paquete:
8-SOIC
Lote:
-
Descripción:
OPTOISOLATOR 4KV 2CH TRANS 8SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.969
$0.969
10
$0.6118
$6.118
100
$0.45258
$45.258
500
$0.415872
$207.936
1000
$0.342475
$342.475
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Current Transfer Ratio (Max) | 80% @ 10mA |
| Input Type | DC |
| Rise / Fall Time (Typ) | 5µs, 4µs |
| Output Type | Transistor |
| Voltage - Isolation | 4000Vrms |
| Voltage - Output (Max) | 70V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | - |
| Current Transfer Ratio (Min) | 40% @ 10mA |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Number of Channels | 2 |
| Mfr | Vishay Semiconductor Opto Division |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.2V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Turn On / Turn Off Time (Typ) | 5µs, 4µs |
| Vce Saturation (Max) | 400mV |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 30 mA |
| Base Product Number | VOD205 |