Vishay Semiconductor Opto Division
Producto No:
VSMB2943SLX01
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
EMITTER IR 940NM 100MA SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.7885
$0.7885
10
$0.5111
$5.111
100
$0.334685
$33.4685
1000
$0.264195
$264.195
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Viewing Angle | 50° |
| Orientation | Side View |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Wavelength | 940nm |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If | 20mW/sr @ 100mA |
| Series | - |
| Type | Infrared (IR) |
| Package / Case | 2-SMD, Gull Wing |
| Mfr | Vishay Semiconductor Opto Division |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.35V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 100mA |
| Base Product Number | VSMB2943 |