Vishay Semiconductor Opto Division
Producto No:
VSMY2943RG
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
EMITTER IR 940NM 100MA SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.9405
$0.9405
10
$0.6099
$6.099
100
$0.39976
$39.976
1000
$0.315571
$315.571
2000
$0.294528
$589.056
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Viewing Angle | 54° |
| Orientation | Top View |
| Mounting Type | Surface Mount, Bottom Entry |
| Product Status | Active |
| Wavelength | 940nm |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If | 27mW/sr @ 100mA |
| Series | SurfLight™ |
| Type | Infrared (IR) |
| Package / Case | 2-SMD, Z-Bend |
| Mfr | Vishay Semiconductor Opto Division |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.4V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 100mA |
| Base Product Number | MY2943 |