SICK, Inc.
Producto No:
WTF4FD-21311220ZZZ
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SENSOR PROXIMITY 60MM PNP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 60°C |
| Ingress Protection | IP66, IP67 |
| Sensing Distance | 0" ~ 3.937" (0mm ~ 100mm) |
| Response Time | 650µs |
| Output Configuration | Push-Pull, NPN/PNP |
| Sensing Method | Foreground Suppression, Proximity |
| Light Source | Red (635nm) |
| Product Status | Active |
| Connection Method | Connector, M8 |
| Series | W4F |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Mfr | SICK, Inc. |
| Cable Length | - |
| Package | Bulk |
| Adjustment Type | Teaching Method |