Schneider Electric
Producto No:
XB6EAA41P
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
MONOLITHIC PUSH BUTTON, HARMONY
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$11.837
$11.837
10
$10.7578
$107.578
25
$10.48876
$262.219
50
$9.68202
$484.101
100
$9.14413
$914.413
250
$8.337276
$2084.319
500
$7.799405
$3899.7025
1000
$7.153937
$7153.937
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 16.00mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 1.5A (AC), 1A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | Harmony XB6E |
| Type | Standard |
| Voltage Rating - DC | 24 V |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | Schneider Electric |
| Features | - |
| Package | Box |
| Color - Actuator/Cap | Red |