AMD
Producto No:
XC3064L-8TQ144I
Fabricante:
Paquete:
144-LQFP
Lote:
-
Descripción:
IC FPGA 120 I/O 144TQFP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TJ) |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array) |
| Number of LABs/CLBs | 224 |
| Total RAM Bits | 46064 |
| Number of I/O | 120 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 144-TQFP (20x20) |
| Series | XC3000A/L |
| Package / Case | 144-LQFP |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Mfr | Xilinx Inc. |
| Part Status | Obsolete |
| Number of Gates | 4500 |
| Package | Tray |
| Base Product Number | XC3064 |