MaxLinear, Inc.
Producto No:
XRP7713EVB-DEMO-1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
EVAL BOARD FOR XRP7713 VERSION 1
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 5A |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | Buck |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Frequency - Switching | 1.5MHz |
| Voltage - Output | 0.9V ~ 5.1V |
| Board Type | Fully Populated |
| Mfr | MaxLinear, Inc. |
| Outputs and Type | 3, Non-Isolated |
| Utilized IC / Part | XRP7713 |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 4.75V ~ 25V |
| Base Product Number | XRP7713 |