Samtec Inc.
Producto No:
ZW-02-15-T-D-375-125
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 4 |
| Color | Black |
| Length - Post (Mating) | 0.130" (3.302mm) |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating) | - |
| Length - Overall Pin | 0.630" (16.002mm) |
| Contact Finish - Post (Mating) | Tin |
| Series | Flex Stack, ZW |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Stack Height | 0.375" (9.525mm) |
| Length - Tail | 0.125" (3.180mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ZW-02-15 |