Samtec Inc.
Producto No:
ZW-14-11-T-S-410-360
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Number of Rows | 1 |
| Number of Positions | 14 |
| Color | Black |
| Length - Post (Mating) | 0.160" (4.064mm) |
| Row Spacing | - |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating) | - |
| Length - Overall Pin | 0.930" (23.622mm) |
| Contact Finish - Post (Mating) | Tin |
| Series | Flex Stack, ZW |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Stack Height | 0.410" (10.414mm) |
| Length - Tail | 0.360" (9.144mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ZW-14-11 |