Samtec Inc.
Producto No:
ZW-14-19-T-S-915-150
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Number of Rows | 1 |
| Number of Positions | 14 |
| Color | Black |
| Length - Post (Mating) | 0.265" (6.731mm) |
| Row Spacing | - |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating) | - |
| Length - Overall Pin | 1.330" (33.782mm) |
| Contact Finish - Post (Mating) | Tin |
| Series | Flex Stack, ZW |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Stack Height | 0.915" (23.241mm) |
| Length - Tail | 0.150" (3.810mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ZW-14-19 |