Abracon LLC
Producto No:
AWCCA-107T52H40-C01-B
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
TX 3 COIL 1 LAYER 11.5UH 12UH
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Current - Saturation (Isat) | 18A |
| Q @ Freq | 80 @ 100kHz |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 7.5A |
| Size / Dimension | 4.25" L x 2.06" W x 0.15" H (108.0mm x 52.5mm x 4.0mm) |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| DC Resistance (DCR) | 56mOhm |
| Inductance | 11.5µH, 12µH |
| Function | Transmitter |
| Series | AWCCA-107T52 |
| Type | 3 Coil, 1 Layer |
| Frequency - Self Resonant | 7MHz |
| Mfr | Abracon LLC |
| Package | Box |