Motorola
Producto No:
MC74VHC244M
Fabricante:
Paquete:
20-SOIC
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
BUS DRIVER, AHC/VHC SERIES, 2-FU
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Series | 74VHC |
| Package / Case | 20-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Mfr | Motorola |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Bulk |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |