Pomona Electronics
Producto No:
5432-0
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
MINIATURE TEST PROBE BLACK
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | 176°F (80°C) |
| Tip Type | Standard Tip, 0.080" (2.03mm) Dia |
| Voltage Rating | 1500VAC/DC |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 10 A |
| Quantity | 1 Piece |
| Length - Tip | 0.500" (12.70mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Includes | - |
| Series | Do-It-Yourself |
| Length - Overall | 4.920" (124.97mm) |
| Connection Type | 18-22 AWG Test Lead |
| Mfr | Pomona Electronics |
| Material - Body | Nylon |
| Package | Bulk |
| Material - Tip | Brass, Nickel Plated |
| Base Product Number | 5432 |