/ Fuses / 031201.8H
minImg
031201.8H
Littelfuse Inc.
제품 번호:
031201.8H
제조업체:
Littelfuse Inc.
설명:
FUSE GLASS 1.8A 250VAC 3AB 3AG
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 3.85
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.082 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 1.8 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Product Status Obsolete
Series 312
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 V