0402F105Z100CT
Walsin Technology Corporation
제품 번호:
0402F105Z100CT
설명:
CAP CER 1UF 10V Y5V 0402
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 1 µF