/ Fixed Inductors / 0412CDMCCDS-2R2MC
minImg
0412CDMCCDS-2R2MC
Sumida America Components Inc.
제품 번호:
0412CDMCCDS-2R2MC
패키지:
SMD
설명:
FIXED IND 2.2UH 2.7A 84MOHM SMD
재고 : 8885
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
DC Resistance (DCR) 84mOhm Max
Ratings -
Series 0412CDMC/DS
Inductance 2.2 µH