Phoenix Contact
제품 번호:
0423043
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
데이터 시트:
-
설명:
TERM BLK BUS BAR 1POS 9.8MM GRAY
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | - |
| Number of Positions | 1 |
| Stripping Length | 16mm |
| Termination Style | Screw |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Terminal - Width | 9.8mm |
| Mounting Type | Bus Bar |
| Height (Max) | - |
| Current - IEC | 76 A |
| Product Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Series | CLIPLINE AKG |
| Current - UL | 65 A |
| Type | Bus Bar - Central |
| Length | 0.933" (23.70mm) |
| Voltage - UL | 300 V |
| Housing Color | Gray |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Features | - |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Package | Bulk |
| Wire Gauge or Range - mm² | 1.5-16mm² |
| Wire Gauge or Range - AWG | 6-18 AWG |