Molex
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 40 |
| Contact Finish Thickness | 15.0µin (0.38µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.045" (1.14mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | SlimStack 55909 |
| Connector Type | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Mfr | Molex |
| Pitch | 0.016" (0.40mm) |
| Features | Solder Retention |
| Mated Stacking Heights | 1.5mm |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 055909 |