06020SA-12L-AT-00
NMB Technologies Corporation
제품 번호:
06020SA-12L-AT-00
설명:
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE
사용자 가이드
Air Flow 16.6 CFM (0.465m³/min)
Noise 26.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.060A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Voltage Range 6 ~ 13.8VDC
Product Status Active
RPM 3600 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Width 20.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.140 in H2O (34.9 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series 06020SA
Power (Watts) 720 mW