/ Ceramic Capacitors / 060322001P20BQTLSM
minImg
060322001P20BQTLSM
Knowles Syfer
제품 번호:
060322001P20BQTLSM
제조업체:
Knowles Syfer
설명:
CAP CER 1.2PF 200V C0G/NP0 0603
재고 : 1405
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 1.2 pF