0603B181K201CT
Walsin Technology Corporation
제품 번호:
0603B181K201CT
설명:
CAP CER 180PF 200V X7R 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 180 pF