/ Fuses / 0603SFF075F/32-2
minImg
0603SFF075F/32-2
Littelfuse Inc.
제품 번호:
0603SFF075F/32-2
제조업체:
Littelfuse Inc.
설명:
FUSE BOARD MNT 750MA 32VDC 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.0064
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.254 Ohms
Color -
Approval Agency UL
Current Rating (Amps) 750 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W x 0.031" H (1.60mm x 0.80mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Series SFF
Voltage Rating - DC 32 V