/ Fuses / 0665.315HXLL
minImg
0665.315HXLL
Littelfuse Inc.
제품 번호:
0665.315HXLL
제조업체:
Littelfuse Inc.
설명:
FUSE BRD MNT 315MA 250VAC RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Melting I²t 0.361
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.465 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 315 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
Product Status Obsolete
Series LT-5™ 665
Package / Case Radial, Can, Vertical
Voltage Rating - AC 250 V