/ Fuses / 067201.6MXEP
minImg
067201.6MXEP
Littelfuse Inc.
제품 번호:
067201.6MXEP
제조업체:
Littelfuse Inc.
설명:
FUSE GLASS 1.6A 250VAC AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -
Melting I²t 0.965
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0565 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 1.6 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
Product Status Obsolete
Series 672
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V