Molex
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$18.221
$18.221
10
$15.76145
$157.6145
180
$13.495757
$2429.23626
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Number of Rows | 12 |
| Number of Positions | 120 |
| Voltage Rating | 30V |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Press-Fit |
| Connector Usage | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Mounting Type | Board Edge, Through Hole, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Series | Impact 76160 |
| Number of Columns | 10 |
| Connector Style | Impact, Guide Right |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Pitch | 0.053" (1.35mm) |
| Mfr | Molex |
| Number of Positions Loaded | All |
| Features | Board Guide |
| Package | Tray |
| Contact Layout, Typical | 40 Differential Pairs |
| Base Product Number | 076160 |