/ Fixed Inductors / 0805CT-151EJTS
minImg
0805CT-151EJTS
Delta Electronics/Components
제품 번호:
0805CT-151EJTS
패키지:
0805
설명:
FIXED IND 150NH 300MA 800MOHM SM
재고 : 2510
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 150 MHz
Q @ Freq 40 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.041" (1.03mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
DC Resistance (DCR) 800mOhm
Ratings -
Series 0805CT
Inductance 150 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.05GHz