Littelfuse Inc.
제품 번호:
0HEV020.SXBDY
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
FUSE CARTRIDGE 20A 450VDC BLADE
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Lift Trucks |
| Melting I²t | 268 |
| Response Time | - |
| DC Cold Resistance | 0.005 Ohms |
| Approval Agency | - |
| Current Rating (Amps) | 20A |
| Fuse Type | Cartridge |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 10kA |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Size / Dimension | 0.469" Dia x 2.457" L (11.90mm x 62.40mm) |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Series | LC HEV |
| Voltage Rating - DC | 450 VDC |
| Package / Case | Cylindrical, Blade Terminals |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Features | - |
| Class | - |
| Package | Bulk |