TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
1-1744037-0
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN HEADER VERT 10POS 5.08MM
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.5865
$1.5865
10
$1.45255
$14.5255
100
$1.29485
$129.485
500
$1.158962
$579.481
1000
$1.037334
$1037.334
5000
$0.930022
$4650.11
10000
$0.858486
$8584.86
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.126" (3.20mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Contact Finish Thickness - Mating | 120.0µin (3.05µm) |
| Current Rating (Amps) | 7.5A |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.200" (5.08mm) |
| Contact Length - Mating | 0.303" (7.70mm) |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | General Purpose, Industrial, Lighting |
| Number of Positions | 10 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Friction Lock |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | 120.0µin (3.05µm) |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Series | Economy Power |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Natural |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Contact Length - Post | 0.146" (3.70mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Shrouding | Shrouded - 1 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Overall Contact Length | 0.575" (14.60mm) |
| Base Product Number | 1744037 |