TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
제품 번호:
1-1956170-2
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 5V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$3.9615
$3.9615
10
$3.71355
$37.1355
25
$3.30068
$82.517
50
$3.13557
$156.7785
100
$2.97065
$297.065
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 400VAC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 8 A |
| Coil Current | 44.6 mA |
| Coil Resistance | 112 Ohms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.5 VDC |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | RY, SCHRACK |
| Operate Time | 9 ms |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Must Operate Voltage | 3.5 VDC |
| Release Time | 5 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 1956170 |