TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
1-963215-1
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN HEADER R/A 16POS 5MM
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$9.177
$9.177
32
$7.790893
$249.308576
96
$7.580411
$727.719456
448
$7.075058
$3169.625984
960
$6.653924
$6387.76704
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 1.055" (26.80mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Tab |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Plug |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | Mounting Flange |
| Pitch - Mating | 0.197" (5.00mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | - |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | Automotive, General Purpose |
| Number of Positions | 16 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Lever Lock |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Series | Junior Power Timer |
| Contact Shape | Rectangular |
| Row Spacing - Mating | 0.236" (6.00mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Contact Length - Post | 0.122" (3.10mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tray |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 963215 |