Master Appliance Co
제품 번호:
10012
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
HG MSTR MITE ESD 800F 525W
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Tool Type | Heat Gun |
| Air Flow | 3.8 CFM |
| Color | Black |
| Nozzle Opening | Circular - 1.00" (25.40mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Weight | 1.8 lbs (816.5 g) |
| Includes | Heat Gun, Stand, Nozzle |
| Series | Master-Mite® ESD |
| Power - Rated | 525W |
| For Use With/Related Products | - |
| Approved Countries | Canada, United States |
| Voltage | 120V |
| Mfr | Master Appliance Co |
| Approval Agency Marking | cULus |
| Compatible Tools | - |
| Temperature Range | 800°F (427°C) |
| Features | 6' Cord, ESD Safe, RFI Safe |
| Accessory Type | - |
| Package | Box |
| Current | 4.5 A |