American Technical Ceramics
제품 번호:
100C272JT300XJ36
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP CER 2700PF 300V P90 2325
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$31.445
$31.445
36
$28.137414
$1012.946904
72
$25.654617
$1847.132424
108
$23.99946
$2591.94168
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 300V |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Temperature Coefficient | P90 |
| Size / Dimension | 0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | ATC 100C |
| Thickness (Max) | 0.145" (3.68mm) |
| Package / Case | 2325 (5864 Metric) |
| Mfr | American Technical Ceramics |
| Capacitance | 2700 pF |
| Features | High Q, Low Loss, Low ESL, High Voltage |
| Package | Tray |
| Lead Style | - |