Rubycon
제품 번호:
100MXG4700MEFCSN30X50
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$13.6515
$13.6515
10
$12.9656
$129.656
50
$10.91816
$545.908
100
$10.235775
$1023.5775
500
$9.075692
$4537.846
1000
$8.529784
$8529.784
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 2.047" (52.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 3.8 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | MXG |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 4.37 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 4700 µF |
| Package | Bulk |