Rubycon
제품 번호:
100ZLJ270MGC16X20
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 270UF 20% 100V RADIAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.7765
$1.7765
10
$1.4022
$14.022
50
$1.21524
$60.762
100
$1.05165
$105.165
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 975 mA @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | ZLJ |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.95 A @ 100 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 270 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Impedance | 48 mOhms |