Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
제품 번호:
105PHC600K
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP FILM 1UF 10% 600VDC AXIAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$4.0565
$4.0565
10
$3.2699
$32.699
50
$2.81181
$140.5905
100
$2.55018
$255.018
500
$1.896314
$948.157
1000
$1.765528
$1765.528
2500
$1.700139
$4250.3475
5000
$1.66744
$8337.2
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | - |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.689" Dia x 1.339" L (17.50mm x 34.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 6.1 mOhms |
| Series | PHC |
| Voltage Rating - DC | 600V |
| Package / Case | Axial |
| Voltage Rating - AC | 330V |
| Mfr | Cornell Dubilier / Illinois Capacitor |
| Capacitance | 1 µF |
| Features | Low ESR, Low ESL |
| Package | Bulk |