Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
제품 번호:
106PHC250K
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP FILM 10UF 10% 250VDC AXIAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$9.994
$9.994
10
$9.4981
$94.981
50
$7.99843
$399.9215
100
$7.49854
$749.854
500
$6.64867
$3324.335
1000
$6.248739
$6248.739
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | - |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.945" Dia x 1.339" L (24.00mm x 34.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 2.5 mOhms |
| Series | PHC |
| Voltage Rating - DC | 250V |
| Package / Case | Axial |
| Voltage Rating - AC | 160V |
| Mfr | Cornell Dubilier / Illinois Capacitor |
| Capacitance | 10 µF |
| Features | Low ESR, Low ESL |
| Package | Bulk |