Steinel America
제품 번호:
109470000
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
ULTRA BLOWER 750-1000 DEGREES
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Tool Type | Heat Gun |
| Air Flow | 23.0 CFM |
| Color | Black |
| Nozzle Opening | - |
| Product Status | Obsolete |
| Weight | 2.4 lbs (1.1 kg) |
| Includes | Heat Gun, Stand |
| Series | UltraHEAT™ |
| Power - Rated | 1750W |
| For Use With/Related Products | - |
| Approved Countries | Canada, United States |
| Voltage | 120V |
| Mfr | Steinel America |
| Approval Agency Marking | cULus |
| Compatible Tools | - |
| Temperature Range | 750°F ~ 1000°F (400°C ~ 540°C) |
| Features | 6.5' Cord, Self-Cooling Output Tube |
| Accessory Type | - |
| Package | Box |