10YXF100MEFC5X11
Rubycon
제품 번호:
10YXF100MEFC5X11
제조업체:
Rubycon
설명:
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL
재고 : 47270
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Ripple Current @ Low Frequency 105 mA @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series YXF
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 150 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 100 µF
Package Bulk
Impedance 900 mOhms