Mill-Max Manufacturing Corp.
제품 번호:
110-47-648-41-001000
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$3.1065
$3.1065
10
$2.82055
$28.2055
25
$2.6714
$66.785
50
$2.60927
$130.4635
100
$2.485105
$248.5105
250
$2.174474
$543.6185
500
$2.112344
$1056.172
1000
$1.801704
$1801.704
2500
$1.677444
$4193.61
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Contact Material - Post | Brass Alloy |
| Housing Material | Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Polyester |
| Current Rating (Amps) | 3 A |
| Contact Finish Thickness - Mating | Flash |
| Termination | Solder |
| Material Flammability Rating | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 48 (1 x 24) |
| Contact Finish Thickness - Post | 200.0µin (5.08µm) |
| Pitch - Post | 0.100" (2.54mm) |
| Series | 110 |
| Type | DIP, 0.6" (15.24mm) Row Spacing |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Features | Open Frame |
| Contact Material - Mating | Beryllium Copper |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Termination Post Length | 0.125" (3.18mm) |
| Contact Resistance | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | 110-47 |