TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
1106401-3
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN BASE SIDE ENTRY SZ1 M20
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Housing Finish | Chromite TCP Passivation |
| Ingress Protection | IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Size | 1 |
| Housing Material | Aluminum |
| Thread Size | M20 |
| Size / Dimension | 2.008" L x 1.890" W x 1.220" H (51.00mm x 48.00mm x 31.00mm) |
| Product Status | Active |
| Lock Location | Screw Locks on Hood |
| Series | EMV-K, HTS |
| Connector Type | Base - Panel Mount 90° |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Housing Color | Black |
| Style | Side Entry |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 1106401 |