/ DC DC Converters / 110IMY15-05-8RG
minImg
110IMY15-05-8RG
Bel Power Solutions
제품 번호:
110IMY15-05-8RG
제조업체:
Bel Power Solutions
설명:
DC DC CONVERTER 5.1V 15W
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 150V
Voltage - Isolation 4.2 kV
Voltage - Output 1 5.1V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.60" W x 0.41" H (50.8mm x 40.6mm x 10.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 2.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 50V
Series Melcher IMY15 (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module, Conformal Coated
Package / Case 17-DIP Module, 6 Leads
Efficiency 83%