Keystone Electronics
제품 번호:
11158
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA TIN
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.71
$1.71
25
$1.45654
$36.4135
100
$1.329905
$132.9905
250
$1.203232
$300.808
500
$1.108232
$554.116
1000
$0.949905
$949.905
2500
$0.886578
$2216.445
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation | Insulated |
| Pin Size - Below Flange | 0.040" (1.02mm) Dia |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish Thickness | - |
| Contact Finish | Tin |
| Length - Below Flange | 0.416" (10.57mm) |
| Length - Above Flange | 0.210" (5.33mm) |
| Termination | Press-Fit |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Length - Overall | 0.719" (18.26mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.136" (3.45mm) |
| Flange Diameter | 0.172" (4.37mm) |
| Insulation Color | White |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | Keystone Electronics |
| Material - Insulation | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.040" (1.02mm) Dia |
| Terminal Style | Double End |
| Board Thickness | 0.062" (1.57mm) |