American Technical Ceramics
제품 번호:
116TBB0R7B100TT
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP 0.7PF 100V SMD
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±0.1pF |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 100V |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.025" L x 0.025" W (0.64mm x 0.64mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | ATC 116 |
| Package / Case | Nonstandard SMD |
| Thickness (Max) | 0.012" (0.30mm) |
| Mfr | American Technical Ceramics |
| Capacitance | 0.7 pF |
| Features | - |
| Failure Rate | - |
| Package | Tray |
| Lead Style | - |