Mill-Max Manufacturing Corp.
제품 번호:
1179-0-00-15-00-00-33-0
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA GOLD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.9405
$0.9405
10
$0.79515
$7.9515
25
$0.76228
$19.057
50
$0.74613
$37.3065
100
$0.713735
$71.3735
250
$0.648812
$162.203
500
$0.583927
$291.9635
1000
$0.519052
$519.052
2500
$0.470392
$1175.98
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | - |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Length - Below Flange | - |
| Length - Above Flange | 0.644" (16.36mm) |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | 1179 |
| Length - Overall | 0.664" (16.87mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.044" (1.12mm) |
| Flange Diameter | 0.060" (1.52mm) |
| Insulation Color | - |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.040" (1.02mm) Dia |
| Terminal Style | Single End, Nail Head |
| Board Thickness | - |
| Base Product Number | 1179-0 |