Ledex Dormeyer Saia, a Division of Johnson Electric
제품 번호:
129409-031
패키지:
-
배치:
-
설명:
LOW PROFILE SOLENOID - 4EC 24 VD
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Diameter - Shaft | 0.218" (5.54mm) |
| Bushing Thread | - |
| Termination Style | Wire Leads |
| Voltage - Rated | 27VDC |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 1.562" Dia x 0.835" L (39.68mm x 21.21mm) |
| Product Status | Active |
| DC Resistance (DCR) | 56.7Ohm |
| Shaft Detail | Round |
| Series | - |
| Power (Watts) | 12.5 W |
| Type | Closed Frame (Pull), Tubular |
| Technology | Electromechanical |
| Mfr | Ledex Dormeyer Saia, a Division of Johnson Electric |
| Duty Cycle | Continuous |
| Stroke Length | 0.250" (6.35mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 129409 |