15KPA48CA
MDE Semiconductor Inc
제품 번호:
15KPA48CA
제조업체:
MDE Semiconductor Inc
패키지:
P600
설명:
TVS DIODE BP 48VRWM 77.7VC
사용자 가이드
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 194.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 53.6V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Supplier Device Package P600
Series 15KPA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.7V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V