/ TVS Diodes / 1.5SMCJ26CA-AQ
minImg
1.5SMCJ26CA-AQ
Diotec Semiconductor
제품 번호:
1.5SMCJ26CA-AQ
제조업체:
Diotec Semiconductor
패키지:
DO-214AB (SMC)
설명:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMC
사용자 가이드
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V