/ Circuit Breakers / 1658-G41-00-P10-30A
minImg
1658-G41-00-P10-30A
E-T-A
제품 번호:
1658-G41-00-P10-30A
제조업체:
E-T-A
설명:
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 28VDC
사용자 가이드
Actuator Type Push to Reset
Approval Agency CE, CSA C22.2 No 235, IEC 60934, UL1077
Current Rating (Amps) 30A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 1658
Voltage Rating - DC 28 V
Voltage Rating - AC 240 V